Антониа Гиговска ја “скина” и Лејди Гага, доби стоечки овации од жирито

Само пофални зборови имаше и за вториот настап и изведбата на емотивната балада „I’ll Never Love Again“ од Лејди Гага, за што доби и стоечки овации од жирито.

„Јас толку плачев на оваа сцена што не ми беше добро. Мораме да се потрудиме да ја означиме Лејди Гага на овој настап, таа е доволно голем уметник да го препознае ова што ти го отпеа… Таа мора да го види ова, јас никогаш не сум слушнала некој вака да ја пее нејзината песна. Никој не е ни блиску. Огромна почит и покол за тебе Антонија, заслужи. Како и да заврши вечерва“, рече Гоца.

Антонија дефинитивно доби огромна поддршка и од публиката, но не беше доволна за да стигне до победа, па натпреварот за неа заврши со прогласувањето на најдобрите двајца, односно заврши на 3. или 4. место. Иако не победи ниту првиот пат кога се натпреваруваше во 2016 (тогаш заврши седма), тоа не претставуваше никаква пречка да ја започне својата веќе одлична музичка кариера, збогатена и со бројни награди на домашни и на меѓународни фестиви, меѓу кои и минатогодишниот триумф на „Макфест“.

Како и да е, едно е сигурно – најдоброто од Антонија допрва доаѓа, а нам ни останува и понатаму да ја поддржуваме и да уживаме со сите нови песни, албуми и концерти што нè очекуваат од оваа талентирана млада дама!

 

Со евровизиската „Proud“, Антонија Гиговска блесна во финалето на „Пинковите ѕвездички“

Антонија Гиговска уште еднаш нè направи горди и во вчерашното суперфинале на популарната музичка емисија „Пинкови ѕвездички – сите ѕвезди“, каде што се претстави со две песни, од кои првата беше токму евровизиската балада „Proud“ на Тамара Тодевска.

Антонија дефинитивно доби огромна поддршка и од публиката, но не беше доволна за да стигне до победа, па натпреварот за неа заврши со прогласувањето на најдобрите двајца, односно заврши на 3. или 4. место. Иако не победи ниту првиот пат кога се натпреваруваше во 2016 (тогаш заврши седма), тоа не претставуваше никаква пречка да ја започне својата веќе одлична музичка кариера, збогатена и со бројни награди на домашни и на меѓународни фестиви, меѓу кои и минатогодишниот триумф на „Макфест“.

Како и да е, едно е сигурно – најдоброто од Антонија допрва доаѓа, а нам ни останува и понатаму да ја поддржуваме и да уживаме со сите нови песни, албуми и концерти што нè очекуваат од оваа талентирана млада дама!

Антонија Гиговска со „Тајно моја“ ги освои сите во финалето на Пинкови ѕвездички

Антонија Гиговска синоќа го воодушеви жирито на Пинкови ѕвездички со изведбата на Тајно моја во финалето. Емотивната изведба беше крунисана со комплименти и со влез во суперфиналето, со што се бори за победник на петтата сезона од музичкото шоу.

Антониа Гиговска падна за време на настап, но и покрај тоа влезе во финалето на Пинкови ѕвездички

За време на најновиот настап во Пинкови ѕвездички, Антониа Гиговска доживеа пад на сцената, но брзо се врати од малата незгода. Фантастично ја отпеа Je t’aime, одлично се снајде и брзо се крена на нозе по незгодата, па со тоа чесно го заслужи местото во големото финале.

Antonia Gigovska – Je t’aime

Антонија Гиговска ја расплака Гоца Тржан со песна од Тоше

Во емисијата „Пинкови ѕвездички“ често се слуша по некоја песна од легендарниот Тоше Проески, еден од најсаканите македонски пејачи во регионот, а фактот што младите таленти ги пеат неговите рефрени е доказ дека неговата музика ќе се пее со генерации. Секако дека уште поубаво е кога ќе се слушнат македонските верзии на неговите хитови, а токму тоа го направи нашата Антонија Гиговска со емотивната „Полско цвеќе“.

Младата пејачка, која ја имаше и главната улога во мјузиклот „Тајно моја“, уште еднаш ги воодушеви и жирито и публиката, за што беше наградена со бурни аплаузи и пофални зборови. Особено трогната беше Гоца Тржан, некогашната соработничка и пријателка на Тоше, со кого го отпеа дуетот „1200 милји“.

Антонија Гиговска ги размрда сите со хит од Ријана

Во најновата епизода од музичкиот натпревар „Пинкови ѕвездички – сите ѕвезди“, нашата Антонија Гиговска настапи со песна во побрзо темпо и ги разигра публиката и жирито со изведбата на хитот „Where Have You Been“ од Ријана и Келвин Харис.

Antonia Gigovska – Where have you been

Антонија Гиговска воодушеви со балада од Тони Цетински

Во најновата епизода на емисијата „Пинкови ѕвездички – сите ѕвезди“, нашата Антонија Гиговска уште еднаш собра само пофални зборови од жирито, овој пат за одличната изведба на баладата „Као у сну“ од хрватската ѕвезда Тони Цетински.

18-годишната пејачка доби пофалби и за изгледот и владеењето со сцената, а како изгледаше и звучеше сето тоа во „Пинковите ѕвездички“ дознајте во продолжение. Уживајте!

Сите во транс поради Антониа Гиговска

Со голем аплауз и овации, како од жирито, така и од публиката, беше поздравен и овој настап на македонската пејачка Антониа Гиговска во „Пинкови ѕвездички“. Младата скопјанка го помина и овој круг од музичкото натпреварување, а пофалбите и донесоа и сози на очите.

Гиговска овојпат ја пееше „Writing’s on the wall“, песната која ја испеа Сем Смит за последниот Бонд филм.

Своите црвени столчиња веднаш ги подигнаа Милан Станковиќ, Кристина Коцкар и Гоца Тржан, а набрзо тоа го направија и Леонтина Вукомановиќ и Наташа Беквалац. Тие за време на целиот настап извикуваа пофални зборови на сметка на Антониа.

 

Антонија како Шакира во „Пинковите ѕвездички“

Антонија Гиговска е дел од специјалното издание на емисијата „Пинкови ѕвездички“, во кое учествуваат најдобрите изведувачи од претходните сезони на натпреварот. Откако ја слушнавме со изведбите на евергринот „I Will Survive“ од Глорија Гејнор и деби-синглот на Бритни Спирс – „Baby, One More Time“, годинашната победничка на „Макфест“ во најновата епизода се претстави со хитот „Whenever, Wherever“ од колумбиската колешка Шакира.

Антонија уште еднаш воодушеви во „Ѕвездичките на Пинк“

Антонија Гиговска е дел од специјалното издание на популарната музичка емисија „Ѕвездичките на Пинк“, во чии рамки се натпреваруваат најдобрите натпреварувачи од изминатите сезони. Младата пејачка, која годинава реди само успеси, во новата епизода посветена на мјузиклите настапи со евергринот „I Will Survive“, повторно добивајќи само позитивни критики од жирито.

Миа Мустафа (14 г. Скопје) блесна на сцената на “Ѕвездичките на Пинк”

Во 30-тата емисија на големото талент шоу “Pinkove Zvezdice” Миа одлучи да ја изведе песната “Доживотно” на Елена Ристеска и со тоа уште еднаш го докажа својот неверојатен талент за пеење.

14 годишната Скопјанка ги освои сите 5 гласови од жирито, а потоа проследија и нивните позитивни коментари.

Македонката се расплака и „растури“ на сцена

Во најновото издание од најновата сезона на Ѕвездичките, настап на нашата Миа Мустафа. “Полско цвеќе” од легендата Проески беше првата песна со која Миа се претстави пред жири комисијата. Може малку го заборави текстот, но одлично се снајде на сцена и се “извади” како што тоа го прават само најголемите и нахрабри светски музички ѕвезди.

Mia Mustafa – Poljsko cveće

Песната ја погоди нашата Македонка која не можеше да ги сокрие солзите на сцена, и токму тој настап и тие моменти ги разнежнија срцата на сите оние кои со задоволство уживаа во нејзиниот моќен настап. Миа “растури” со “Полско цвеќе”, а ја зацврсти својата вечерна позиција со втората песна – “You know, I am no good”.

Миа Мустафа (Скопје) – Valerie | Pinkove Zvezdice 03.02.2018

„Кога Миа пее сè се тресе“, „Досега не сме слушнале вакво извонредно пеење“, „Никој вака не ја испеал оваа песна, дури и повозрасните колеги ги победи“, „Пееш со огромна леснотија, а со толку убавина во твојот глас. Ти посакувам да ни пееш 100 години и да те слушаме на концерти низ светот“...

Ова се само дел од коментарите кои Миа Мустафа ги добива по секоја нејзина изведба на регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“. Во 16. емисија од музичкиот натпревар, Миа ја изведе „Valerie“ од Ејми Вајнхаус и предизвика неверување кај дел од жирито за тоа како и колку предобро пее.

Сепак сите славни пејачи, членови на жирито беа согласни Миа да стапи во контакт со нашиот музички продуцент Дарко Димитров за да ја започне својата музичка кариера. Сиве овие пофални зборови кажуваат многу за 14-годишната скопјанка, која посакуваме да ја слушаме и гледаме уште многу години.

 

Магдалена Алексовска (Скопје) – I Surender | Pinkove Zvezdice 17.11.2017

Магдалена Алексовска од Скопје ја отпеа I surender од Селин Дион. Магдалена има 15 години и со својот глас и талент го воодушеви жирито. Иако прво ги доби сите 5 гласа, Гоца го повлече својот па Магдалена мораше да оди во бараж каде за жал не се пласираше во вториот круг.

 

Марија Спасовска (12 г. Скопје) – Utro | Pinkove Zvezdice 10.11.2017

Марија Спасовска од Скопје настапи со “Jutro” од Jelene Tomašević во шоуто Pinkove Zvezdice. Таа има 12 години и доаѓа од Скопје. Погледнете го нејзиниот настап

Сара Гигова (13 г. Скопје) – Смеј Ми Се Смеј | Pinkova Zvezdice 10.11.2017

Сара Гигова има 13 години и е од Скопје. Таа настапи во четвртата емисија на Pinkove Zvezdice каде што ја отпеа “Смеј Ми Се Смеј” од Каролина Гочева и ги освои сите пет гласови од жирито. Уживајте во настапот наСара.

Antonia Gigovska – I will always love you

Antonia Gigovska performed the song “Will Always Love You.”

“Better than the original, more beautiful and alive” was clear Harry.

“This was perfect, let’s see if there’s some clever anything to add,” said Milan, who was thrilled.

“Wonderful, fantastic, magnificent,” said Sale.

“You Broadway, Hollywood, Walk of Fame, you deserve to be a role model to young people, you are a serious top singing. Antonio Bravo, “raved the Leontina contestant. www.pinkovezvezdice.info

Martija Stanojković – Writings on the wall

Martija Stanojković in the final of the competition fighting for the title Pinkove star. It will cross swords with Marko Bosnjak.

Marty performed the song “Writings on the wall,” and while she sang the audience and jury leave the musical pleasures that they afforded Pink stars.

– Narrowed my eyes. Awesome was, congratulations – said Jelena.

– Harry says you’re over the star, and I think you’re a celestial star – said Leontina.

 

www.pinkovezvezdice.info

Antonia Gigovska – And I m Telling You

Antonia Gigovska – And I m Telling You

And I am telling you – (01 07) – forty-third issue – OTHER FINALS


Antonio Gigovska the other semifinal chose a song titled “And I am telling you.”

“It’s amazing how she sang! Every time we raspametiš his voice, “said the first Jelena. Milan added that Antonio chooses songs that are difficult to perform.

“I think you’re here unattainable, can only congratulate you.” Goca said that the girl has a talent that is admirable.

“This was perfect, congratulations! I admire you and your talent. ”

“I strangled and how well you sing,” he said jokingly Harry.

Source: www.pinkovezvezdice.info

Martija Stanojković – Bound To You

Martija Stanojković – Bound To You

Martija Stanojković performed in the second final night “Pink stars” beautiful ballad “Bound To You” from the movie “Burlesque”

Martija Stanojković (12) present in the second final night “Pink stars’ singing Christina Aguilera” Bound To You “, and totally impressed the jury, as his vocals, and complete artistic performance.

Twelve year old Marty clear charmed all with his performance in the studio, and the jury members had only compliments.

– You are absolutely hypnotized us, you’ve got serious power, everyone was looking at you – said Milan Stankovic, while Jelena Tomasevic commented that this was a performance for an Oscar!

– I’ll tell you something that I have not said in this competition. T’re my absolute winner! You look like you’re 12 years old and on the scene as you had on the 25th’re amazing! I’m too personal when it comes to you – said Goca Trzan and Leontina is only stated that in some moments, her breath …

 

Source: www.telegraf.rs

Antonia Gigovska – Domino

Antonia Gigovska – Domino – (24. 06.) – forty second issue – FIRST FINALE

Tenth be presented by Antonio Gigovska (14). She chose the song “Domino,” Jessie J.

Antonia has completely changed the image and surprised everyone in the studio.

You sweet. It is not easy, man is Zamora could smell such performance or to you that nothing was heard. They hit right on target, “said Leontina.

“You’re in this show all showed. Well, tonight and transformation “, was brief Hari.

“In addition to Eve, it was another surprise of the evening. This was not expected from you. Tonight I saw a new line of your personality that suits you perfectly, “said Jelena.

Elena Bimbiloska – Parla piu piano

Elena Bimbiloska – Parla piu piano – (24. 06.) – forty second issue – FIRST FINALE

The second presentation Elena Bimbiloska (15). She chose the song “Parla piu piano”, Gianni Morandi-Godfather.

Friends from this competition have qualified it as a girl who was much more shy in the beginning because it is not well-known Serbian language but, as they say, later abandoned and become many good friends.

“When he came down the stairs, she looked like a giant. Then he began to sing this aria her magic. Indeed, you’re the girl that all can. I understand that in you lies an Italian scene. I can see a nice, beautiful career, “said Leontina.

“It’s amazing to me it looked like a musical,” said Hari.

“I’ve been great. I think this is an ideal opportunity to show what’s your serious advantage and characteristic which is different, “said Milan Stankovic.

Martija Stanojković – Don’t Be So Shy

Martija Stanojković – Do not be so shy – (24. 06.) – forty second issue – FIRST FINALE
The thirteenth is presented Martija Stanojković (12). She chose the song “Do not be so shy,” Imany.
Friends say that Martija wonderful girl that everyone loves and that her wish good luck and success.
It’s beautiful, pretačno, great choreography, to me this is really broke the leg. Bravo, “said Sale.
“You have the power to be anything you want and that all that you’re the best. I told you’re the best. I can not wait to record the song, if you do not record it, I’ll shoot, “said Milan.

Martija Stanojković – Teško bez tebe

‘Make It Rain‘ was the first song that was featured Martija.

‘We could not teleport directly to the finals, “she said Goca a smile. Another song by Marty sang was ‘tesko bez tebe’. After that ensued regard, aspiring to a standing ovation!

‘I was so looking forward to when you need to sing because I know I am waiting for one big emotion, “said Goca and Macedonia announced that Martija should represent them at the Eurovision Song Contest.

‘I wish you luck and see you in the super finals, “said Milan.

Martija Stanojković – Elastic heart

Martija Stanojković sang the song “Elastic Heart” and completely brilliant!

– To me this was the best performance tonight. This is how it was perfect. As a world performance that I watched. Sung, enacted, all. Behind you, in front of you. Goose bumps me three times in the song. I’m taken aback, the fiftieth time – said Hari Mata Hari.

– Complete in every sense. She can sing what they want and this is going to sound celestial every time. Every time we enjoy it and we listen and we can not wait to see what you’re going to sing. It is simply a real pleasure. And tonight you’re especially nice, you remind me of Jessica Alba – said Jelena Tomasevic.

– As we have a category of small stars that we have a show, so we have a category of international stars, and there you are sacrosanct. What you tonight performed exceed the limits of the domestic show. youSource: www.pinkovezvezdice.info

Martija Stanojković – Uncover

Martija Stanojković the semifinals chose the song “Uncover”. Marko Kon’s first comment on Martija. He normally works behind the scenes with competitors.

“I am very proud that I had the opportunity to work with you. And yet I can brag about! “He said.

The first is that you are better, the second is that you’re the best and the third is that you’re the best,” said Milan. Jelena claims that Marty always spectacular. “Always in a specific way and done to perfection,” said Jelena, adding that they will vote.

“I’m tired because I have no more to say. This is commendable. Best, here! “Was short Hari.

Leontina girl seen as a world star. “I told you I want you all help in achieving your dream.”

Source: pinkovezvezdice.info

Antonia Gigovska – Resentement

Antonia Gigovska performed under number 13 She chose the song “Resentement” by Beyonce and blew my mind the studio audience. The jury praised her voice and that always works safely on the scene.

– Fascinating! To delve a video to the emotion which she sang this. It is already a serious singer, not star – said Leontina.

– Many steps above the others. All this as a mature singer, many move away from other participants– said Hari.

Source:pinkovezvezdice.info

Elena Bimbiloska – Crazy in love

Elena Bimbiloska introduced the song by Beyonce, “Crazy in Love”. She was delighted with his performance, the judges enjoy performances semi-finalists. It is through this competition a lot of progress, but as he himself remarked the jury, all of their suggestions was accepted and applied.

– Choose an opera aria for the next time, this is my counselor said Goca Trzan.

– I do not know if you kept this dancing to end. It’s very nice when you hear what you all exchange of genres and I’m really likes it said Milan Stankovic.

Source: pinkovezvezdice.info

Martija Stanojković – Najgora

Martija Stanojković – Najgora

sang the song “Najgora (worst)”. “Tonight you chose the song” worst “but I think you’re the best. I think you are a great singer, “commented Milan. Jelena Martija believes the singer and actress.

“It is in my opinion the most complete. The beautiful, bred, actress … when you go out it wins the stage. When you stand before a microphone it is transformed, these of average songs make art, not everyone, “said Goca, adding that the girl deserves international career.

I thought that we would not surpass the first season when it comes to quality. Now I see that I would be right. Everything they said it stands, not to repeat. From something, do more, it is the knowledge, skills, “was sincere Hari. Leontina is said to enjoy her singing.

“You are most amazing, destroyer.

www.pinkovezvezdice.info

Antonia Gigovska – Listen

Antonia Gigovska – Listen

chose the song “Listen”. All were impressed Antonijinm singing

“This is madness!” Said Jelena. Milan contestant compared with big singers such as Whitney Houston and mariah carey.

“This is much more serious level of singing, congratulations, you put an end to the” I “was clear Goca. Harry did not have anything to add. According to colleagues all said.

“All you perfectly built, you have attitude … you rule the scene as if you were in it for 10 years. From the beginning you are a serious candidate, with you no joke, “concluded LEONTINA.

 

www.pinkovezvezdice.info

 

Martija Stanojković – Od mene se odvikavaj

In the fourth group acting Veljko Cacic, Alex Vuckovic, Nika Puric and .

 Martija Stanojković she sang a song by Milan Stankovic “Od mene se odvikavaj” The jury was thrilled.

– It sounds like Rita Ora to sing local song- said Goca.

I’m hot as far as this has been vigorously! Thank you surprised me to hear its song in your performance. It was wonderful, perfect- said Milan Stankovic.

– It was fantastic. This is a great “cover”. It has the power to experiment, she is so confident doing that you can not do not trust her.

– After this, I’ll never listen to Milan Stankovic in this song- said Leontina.

Martija has received maximum points from the jury and went directly to the semifinals.

 

www.pinkovezvezdice.info

 

Martija Stanojković – On The Floor

Martija Stanojković sang a song Jennifer Lopez “On The Floor” and his singing, and great stage presence, won all five votes.

– Bravo, Marty. Thank you for this wonderful performance. You’re prettier than Jennifer Lopez – said Marijana Micic.

– I sing better and more beautiful than J-Lo! I was at her concerts and she sings most of the songs on playback. You played and sang and were great – said Jelena Tomasevic.

Milan Stankovic objected as with Marty on the scene were only two players and added:

– Another criticism is the choice of the song! You can do much more than this. Do you have a loan and you just go out and start to sing and the rest three minutes to shut up and gone to.

– It showed the wealth of their talent. I’m telling talents, in the plural, not just singing, it’s not an act, it’s not just a dance, it’s an enormous charisma! You have the charisma stars, it is at your present and deservedly you got an A. – said Leontina.

– All perfect, perfect! I have no words. As you come from the world scene. This is for a ten – said Hari.

– People underestimate this song. But here there are so many things that hell that is done! Therefore, my sun, you can have a cook and read, it makes no difference to me, because you sing great, I love this – she said Goca Trzan.

 

www.pinkovezvezdice.info

Antonia Gigovska – Dve liri

Antonia Gigovska flashed in the sixth round of the most watched regional music competition “Pink star.”

Young again from Skopje with Macedonian song captivated the popular five-member jury and studio audience who rewarded with huge applause.

The song “Dve Liri” was the choice of Antonia, and how powerful sounds see the announcement of the twenty-seventh issue of young musical talent.

Antonia Gigovska – Mahovina

Antonia Gigovska – Mahovina

Antonia Gigovska opened tonight’s show. She sang the song Sara Jovanovic “mahovina” and impressed the jury and the audience in the studio.

– I do not know what to add other than their thunderous applause. You’re really beautiful. You have a remarkable transformation and that I really like. I really like how you do your job. What I was beautiful and that I like when you sing in Serbian, this is the Macedonian “spice”. This soft eyes really like. You’re wonderful, really – she said Goca Trzan.

– I’ve enjoyed! So I was kind of uniform. I’m used to a variety of interpretations of your beautiful and this was such a – honest was Hari.

– You are, Antonia, their consistent quality. We know you’re sick, was on the set in the last episode and this is now. But this is about you do not see. It’s amazing how you nothing can distract you – said Leontina Vukomanovic.

All jury members agreed that Antonio flawless and that deserves to be found in the super final.