Манчестер Сити – Тотенхем | Лига На Шампиони во живо

(ВИДЕО) Сити – Челзи – Кепа одби да излезе, Сари „полуде“ од нервоза

Челзи го загуби финалето во Карабао Купот од Сити на пенали а мечот го одбележа непослушноста на голманот Кепа кој одби да излезе на барање на тренерот Маурицио Сари.

Голманот од Шпанија се пожали на повреда, Сари сакаше да го замени а Кепа одби, Сари дури и тргна да си оди но сепак се предомисли…

Untitled.png

Премиер Лига, Вест Бромвич Албион 0 – 4 Манчестер Сити, 29.10.2016, Highlights

Premier League, 29.10.2016, Week 10
West Bromwich Albion 0 – 4 Manchester City ( Sergio Aguero 19′, 28′, Ilkay Guendogan 79′, 90′)

premier league, 29.10.2016, week 10
west bromwich albion 0 – 4 manchester city ( sergio aguero 19′, 28′, ilkay guendogan 79′, 90′) премиер лига, вест бромвич албион 0 – 4 манчестер сити, 29.10.2016, highlights