Навивачите на Интер не забораваат: Иако игра за Џенова, Пандев доби овации од навивачите на Интер

INTER-GENOA 1-0 OVAZIONE CURVA NORD PER PANDEV!

(Челзи – Интер) Автогол за паметење – Џефри Кондогбија (Интер)

Одбраната на Интер функционира одлично во летните подготовки, но голманот Хандановиќ попладнево беше немоќен откако мрежата со еврогол ја затресе – неговиот соиграч Џефри Кондогбија.

Интер имаше предност од 2-0 против Челси и контрола над топката на сопствената половина, кога Кондогбија во обид да ја врати назад до Хандановиќ, од 40 метри стрелаше директно во мрежата, за еден од најатрактивните автоголови во светскиот постигнати во последните неколку години.