Кој вели дека Лига Европа не е интересна – Постигна гол од пенал па “пропадна во бездна”

На натпреварот од Лига Европа помеѓу АЕК Ларнака и Цирих се случи интересна случка. Откако нашиот интернационалец Даниел Мојсов (АЕК Ларнака) играше со рака беше досуден пенал, а стрелецот на голот Benjamin Kololli отиде малку предалеку со славењето на погодокот и буквално пропадна. Погледнете

Untitled.png

По натпреварот Вардар 0-6 Реал Сосиедад навивачите на Реал Сосиедад извикуваа: Вардар, Вардар, Вардар….

Комитските грла повторно грмеа на запад по завршувањето на вториот меч на домашен терен од ЛЕ FK Vardar 0-6 Real Sociedad de Fútbol), но овој пат песна се слушаше и на спротивната трибина. Шпанците на источната трибина беа околу 200, но направија шоу на празен стадион, па дури скандираа и за македонскиот шампион. Браво

Фенербахче 1-2 Вардар 24.08.2017, Highlights | UEFA Europa League

Погледнете ги головите на историскиот меч каде фудбалерите на Вардар се изборија за настапот во групи во UEFA Europa League
Fenerbahçe 1-2 FK Vardar
Roman Neustaedter 61′, – Jaba Jigauri 68′, Nikola Gligorov 90′

Тракаи 2–1 Шкендија: Безброј шанси, три гола и два црвени картони | 27.07.2017, UEFA Europa League

Тракаи и Шкендија одиграа фантастичен натпревар во кој литванскиот тим славеше со 2-1, но публиката можеше да проследи одличен офанзивен фудбал и од двете страни.

Ривалдо е горд – Ривалдињо даде гол за паметење во Лигата на Европа

Ривалдо може да биде горд на својот син Ривалдињо откако младиот Бразилец денеска постигна гол за паметење во квалификациите за Лигата на Европа. Неговиот тим Динамо Букурешт имаше негатива од 0-1 против Атлетик Билбао, пред 22-годишниот Бразилец да ги земе работите во свои раце и со еврогол од триесетина метри да го израмни резултатот.

Погледнете го ремек-делото на синот на легендарниот бразилски репрезентативец.

Можеше да биде јунак, а вака пушти солзи! Еве како Гуидети го ПРОМАШИ финалето

Се играше 96. минута од натпреварот Манчестер Јунајтед – Селта, кога шведскиот напаѓач Џон Гуидети промаши празен гол и промаши финале за гостите од Шпанија. Имено, при 1-1 Буве наместо да шутира, во 96. минута додаде до Гуидети, а поранешниот напаѓач на Манчестер Сити го промаши празниот гол и веќе совладаниот Ромеро. Ако топката завршеше во мрежата и Селта славеше со 1-2, Шпанците ќе играа финале против Ајакс во Стокхолм на 24 мај.

Former Man City striker John Guidetti with an AWFUL miss in the last kick of the game (96th min). Could’ve sent Man United OUT

https://twitter.com/PremHighlightz/status/862785455301029891

ЛЕ: Фенербахче со спектакуларни голови го победи Манчестер јунајтед UEFA Europa League, Fenerbahce 2 – 1 Manchester United, 03.11.2016, Highlights

Fenerbahce 2 – 1 Manchester United, 03.11.2016 (Moussa Sow 2′, Jeremain Lens 59′ / Wayne Rooney 89′)

fenerbahce 2 – 1 manchester united

Шкендија – Млада Болеслав 2-0, Лига Европа/Shkendija – Mlada Boleslav 2-0, Highlights

facebookBUTTON

http://www.dailymotion.com/video/x4m9fei_shkendija-alb-2-0-mlada-boleslav-%D1%88%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-all-goals-full-highlights-uefa-europa-league_sport