Да „прснеш“ од смеење: Роналдо се појави во една од најлошите реклами!

Кристиано Роналдо е еден од најпопуларните спортисти во светот, а затоа своја заслуга има и маркетингот.

Освен што добива милиони играјќи фудбал, тој има свој бренд и соработува со големи компании. Сега тој се појави во една реклама која привлече многу внимание.

Сингапурскиот „Shopee“ дефинитивно не се прослави и веројатно ја направи една од најлошите реклами видени некогаш. Многумина коментираат и дека ваков блам на Роналдо не му бил потребен.

Но како велат – и лошата реклама е добра реклама.

Роналдо доби директен црвен картон, со солзи го напушти натпреварот со Валенсија

Кристијано Роналдо во 29 минута од натпреварот меѓу Јувентус и Валенсија доби директен црвен картон по една спорна ситуација во противничкиот шестнаесетник.

Роналдо беше во дуел со еден противнички играч кој падна, а Потругалецот тргна кон него. Помошникот судија сугерираше дека имало дуел за црвен картон по што Роналдо беше испратен во соблекувалната.

Тој не можеше да се помири одлуката, по што во плач и солзи го напушти теренот.

Untitled.png

Како Роналдо го следеше Супер купот од клупата за резерви (Видео)

Кристијано Роналдо е голема ѕвезда, па медиумите од Шпанија внимателно го следеа и на клупата за резерви во Скопје, и имаа една камера само за него.

ВИДЕО: Роналдо избегна несакана трагедија на пристигнувањето на тренингот…

Кристијано Роналдо лесно можеше да се случи по лошо да ги запамети и Скопје и Македонија и УЕФА Суперкупот 2017.

На пристигнувањето на „Телеком арената“ за тренингот на Реал Мадрид, португалскиот фудбалер излегувајќи од автобусот на „кралевите“ се лизна на скаличките, но вешто успеа да ја задржи рамнотежата, за среќа, избегнувајќи и поголема несакана трагедија…

Видео за во рубриката “верувале или не” – Роналдо побара офсајд по постигнатиот гол на Мората

ronaldo-place.jpg

Кистијано Роналдо и на четвртиот домашен натпревар во низа не постигна гол (вкупно 33 шута, само шест во рамките на голот), што беше доволен повод за тој повторно да се најде на удар на „хејтерите“. Овојпат станува збор за победничкиот гол на Алваро Мората, откако по социјалните мрежи се појави фотографија како во моментот кога Мората го почнува славјето, Роналдо со исправена рака гледа кон помошниот судија, како да бара офсајд.

Cristiano Ronaldo asking for offside after Morata’s goal vs Athletic Bilbao

Behind the scenes with Cristiano Ronaldo and Fernando Santos

Santos has moulded the new European champions into a well organised, disciplined, cohesive machine who may not be easy on the eye, but are incredibly tough to beat. The football certainly isn’t pretty, however the effectiveness of Santos’ tactics, Portugal’s game plan, along with their envied team spirit, has resulted in the country’s first major tournament success, so no one will be complaining.

However, you’d be forgiven for momentarily thinking that Portugal skipper Cristiano Ronaldo, who was forced off in the first-half with an injury, was the manager following his remarkable touchline antics in extra-time:

 

Watch Cristiano Ronaldo throw a mega tantrum – and hurl reporter’s microphone INTO A RIVER

Cristiano Ronaldo is known for throwing the occasional hissy fit. But even by the Real Madrid megastar’s standards, the tantrum he throws in the clip above is remarkable.

Out for a stroll with his Portugal team mates, CR7™ is approached by a journalist seeking comment from the world’s most famous footballer (sorry, Leo).

Nothing unusual in that. Ronaldo has journalists asking him questions all the time.

What IS unusual is Ronaldo’s response to this particular reporter. He grabs his microphone…. and THROWS IT INTO THE RIVER.

The journalist in question is from CMTV – and Ronaldo is not a fan of their work. The Portuguese captain, unhappy with some of their coverage, has refused to answer questions from them in the past.

However, the question on this occasion was: “Ronaldo, are you prepared for this game today?”

Not exactly outrageous, is it?

Clearly, the mere approach was the final straw for Cristiano. It seems the pressure of leading his nation at Euro 2016 is all getting to be too much.