Албанија погодена од серија силни земјотреси- најмалку 20 загинати, стотици повредени

Страотни слики од Драч и Туман по серијата земјотреси кои ја погодија Албанија раното утрото…

Еди Рама на гласање се појави во БЕРМУДИ И САКО

Во соседна Албанија денеска се одржуваат локални избори. Во многу општини опозицијата ги бојкотира изборите, па на гласачките ливчиња има само еден кандидат, и тоа од владејачката партија на премиерот Еди Рама.

Имено, тој денеска се појави на гласање облечен во кошула, палто, бермуди и чорапи подигнати речиси до колена, со што предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Демонстранти го нападнаа возилото на Еди Рама

Демонстранти во Албанија фрлајќи камења и други предмети го нападнаа конвојот автомобили во кој беше и албанскиот премиер, Еди Рама, откако се обидоа да го блокираат патот Елсабон – Либражд, во источна Албанија во близина на македонско-албанската граница.

Албанскиот парламент го ратификува пристапниот протокол за членство на Северна Македонија во НАТО

Со 130 гласа „за“, ниту еден против, албанскиот парламент го ратификуваше пристапниот Протокол за членството на Република Северна Македонија во НАТО.

Протест против патарината на автопатот Албанија – Косово, учесниците се судрија со полицијата ја запалија патарината

Во Албанија се одржува протест на локалното население поради воведувањето на патарина на автопатот Албанија – Косово.

За време на протестите дојде до судир меѓу учесниците и полицијата при што има и повредени. Исто така учесниците ги запалија кабини на патарината.

Локалното население оценува дека патарината од 5 до 25 евра за еден правец во зависност од големината на возилата е преголема.

 

Секси Албанка возбудува на Инстаграм

Албанската поп пејачка Даниела Камберли, локалните медиуми ја опишуваат како најзгодната девојка во земјата. Таа е родена во тирана а е позната под уметничкото име Фиби.

View this post on Instagram

#tb❤ miss my other home

A post shared by 𝓓𝓪𝓷𝓲𝓮𝓵𝓪 (@fibiofficial) on

View this post on Instagram

#goodvibesonly

A post shared by 𝓓𝓪𝓷𝓲𝓮𝓵𝓪 (@fibiofficial) on

Албанска пејачка играше без долен веш и покажа повеќе од колку што треба

Албанската пејачка Кејвин Ктјела со навистина провокативно издание се појави во една шоу емисија, а вниманието го привлече со нејзиниот провокативен црвен фустан.

Нејзиниот фустан беше со два шлица кои што се протегаа речиси до нејзините гради и открија дека Ктјела не носи долен веш и во една прилика покажа и повеќе од колку што треба.

Освен долгите нозе, таа го истакна и бујното деколте.

Додека машкиот дел од публиката беше воодушевен од нејзниот перформанс, имаше и такви кои што останаа згрозени и рекоа дека пејачката претерала.

Pogba shredded Xhaka’s shirt

Watch Paul Pogba shred Granit Xhaka’s jersey during France against Switzerland in EURO 2016!

France and Albania played out an entertaining 45 minutes of football. France had all the chances, apart for one “Djourou” moment. Pogba was France’s star man in this half, and even hit a crossbar against the Swiss.

Although, Pogba is a tall player, no one really knew that he was also very strong.

In one instance, Pogba grabbed Xhaka’s jersey, and he totally shred the thing. He shred the jersey so bad, that Xhaka had to get his Jersey replaced.

There was also another moment when Pogba tried to ride Breele Embolo, which was also the funniest moment of the match.

All in all, Pogba was definitely the star man of the first half between France and Switzerland.

This also raises the question, if Payet disables Pogba, when he plays? That’s the question which is definitely going to bug France’s manager Deschamps in the coming days!
Source:wittyfutty.com

Romania-Albania 0-1 19/6/16 Euro 2016 highlights

Albania clinch to 0-1 victory over Romania in Euro 2016 fixture. Despite managing more then 60% of possession Romania couldn’t find a victory as Armando Sadiku only goal in the first half was enough to give Albania their first victory. Both Romania and Albania are out of Euro 2016 as Switzerland and France qualifies from this group.

Source:fullyfootball.com

Super-heroes of Police, surprise children in Pediatrics

Super-heroes of Police, surprise children in Pediatrics

On June 1st, 2016, for the International Children Day, Albanian Police Force and Special Forces chose to make a surprise to the kids who couldn’t celebrate this day outside as other healthy kids. Superheroes flew from the area in their windows, carrying joyous gifts and badges with the print: You are our Hero!