После 60 години Штип добива нов мост…

По повеќе од 60 години Штип и штипјани добија нов мост којшто значително ќе го подобри нивниот секојдневен живот, ќе ја олесни комуникацијата и патувањето, истакна генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Почна асфалтирањето на експресниот пат Штип-Радовиш, надлежните задоволни од динамиката

Држиме лекција за тоа како треба да се гради, изјави директорот на ЈПДП Зоран Китанов при денешниот увид во изградбата на експресниот пат Штип – Радовиш.

Од 21.09-23.09 Штипска Пастрмалијада – која ќе биде главната ѕвезда?

Штип продолжува да го негува брендот на Штипската Пастрмалија. Годинава очекуваме голем број посетители на оваа манифестација.
Музичарите ќе приредат одлична забава, а
штипјани ќе бидат добри домаќини.

Ивана Наумова (Штип) – Pozeli srecu drugima / Kao da me nema | Zvezde Granda 11.11.2017

Ивана Наумова има 22 години од Штип настапи во шестата емисија на балканското шоу Zvezde Granda. Ова е нејзино второ учество, првпат учествуваше во 2015 година. Таа прво настапи со “Pozeli srecu drugima” од Lepa Brena и доби 3 гласа од жирито, а како втора песна ја испеа “Kao da me nema” од Vanna. Со 3 гласа таа се пласираше во баражот но не успеа да се пласира во вториот круг. Погледнете го настапот на Ивана