Враќањето на Академија Пандев – од 0-2 до 2-2 против Шкендија!

Како Шкендија ја прослави титулата

Шкендија сосема заслужено го освои шампионскиот трофеј оваа сезона минувајќи прва низ целта, со огромна предност во однос на второпласираниот Вардар. Со вчерашниот триумф над Шкупи (2-0) во Тетово, избраниците на Ќатип Османи и официјално станаа недостижни за конкурентите, а потоа почна и славјето

На бод од титула – Славјето на Шкендија почна уште на „Филип Втори“

Шампионското славје на Шкендија почна уште на „Филип Втори“ во Скопје по триумфот од 2-3 против Вардар…

Тетовци се само на бод од шампионската круна, па славјето за одличната сезона го почнаа уште денеска на нашиот најголем стадион…

Фановите на Шкендија го „запалија“ Милано…

Супер атмосфера прават „балистите“ и останатите навивачи на Шкендија во центарот на Милано. Се е во знакот на вечерашниот дуел на „Сан Сиро“ меѓу гигантот Милан и нашиот евро претставник.

Шкендија „жонглира“ со глава на „Сан Сиро“, и даде кош! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Шкендија се подготвени за мегдан со Милан на „Сан Сиро“. Ако ништо друго, ќе им ја скријат топката на „росонерите“ во игра со глава. Спектакуларна изведба на жонглирање со глава на целиот тим се случи токму во соблекувалната на стадионот во Милано.

ПАРОДИЈА од Шкендија: „Здраво Милан, како си…? Тетовците ја сакаат Моника Белучи, ама“.. (ВИДЕО)

Веројатно за многумина не ќе биде баш за верување, но тетовска Шкендија преку официјалните свои медиуми се одлучи да му се претстави на Милан, пред двете меѓусебни пресметки во Лигата на Европа, на специфичен начин преку интересно видео со хумористични елементи…

„Драг Милан, ние сме Шкендија“ – почнува видео пораката на ФК Шкендија со која сака да му се претстави на италијанскиот гигант, притоа надополнувајќи со сите интересни детали од градот кои компаративно се поврзуваат со Италија.

„Тетовците ја сакаат Моника Белучи, ама Италијанците се луди по тетовскиот актер Блерим Дестани! Капацитетот на вашиот стадион е 80.000, а нашиот град брои 100.000 жители. Вие испративте скаути да не гледаат откако се квалификувавме, а ние имаме скаути кои ве следат постојано… Вие ги украдовте нашите дресови од 1994 година, но нема да правиме проблем од тоа… И, додека вие одите до Кина по спонзор, нашиот главен спонзор е Еколог од Тетово – глобален лидер“ – се дел од пораките кои тетовци им ги испраќаат на „миланезите“ пред меѓусебните пресметки.

Впрочем, погледнете сами…

Dear AC Milan, we are KF Shkëndija ! Ci vediamo amici

Лудило во соблекувалната на Шкендија

Шкендија е повторно во плејоф колото од Лигата на Европа. Вторпат последователно тетовскиот тим се наоѓа на чекор до групите во ова европско натпреварување. Денешниот убедлив триумф (3-0) над Тракаи во Струмица, лудо беше прославен уште во соблекувалната…

Тракаи 2–1 Шкендија: Безброј шанси, три гола и два црвени картони | 27.07.2017, UEFA Europa League

Тракаи и Шкендија одиграа фантастичен натпревар во кој литванскиот тим славеше со 2-1, но публиката можеше да проследи одличен офанзивен фудбал и од двете страни.

Погледнете ја пенал серијата и огромното славје на „пелистерци“ пo голот на Илијоски!

Пелистер го освои 25-от Куп на Македонија, откако во финалето во Струмица по изведувањето на пеналите со 4-3 славеше против Шкендија.

ВИДЕО: Додека „балистите“ приредуваа пиротехничко шоу, Николов го дуплираше водството на Вардар!

Вардар ја потврдува победата во Тетово, а вториот гол за екипата на Гоце Седлоски го постигна Бобан Николов. Иронично, голот стигна додека популарните „Балисти“ приредуваа пиротехничко шоу на градскиот стадион во Тетово.

dodeka balistite prireduvaa pirotehnicko sou nikolov go duplirase vodstvoto na vardar  додека „балистите“ приредуваа пиротехничко шоу, николов го дуплираше водството на вардар!

untitled  untitled  untitled

Шкендија – Млада Болеслав 2-0, Лига Европа/Shkendija – Mlada Boleslav 2-0, Highlights

facebookBUTTON

http://www.dailymotion.com/video/x4m9fei_shkendija-alb-2-0-mlada-boleslav-%D1%88%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-all-goals-full-highlights-uefa-europa-league_sport