Заев – Ципрас, средба во Скопје пред почеток на самитот на Економист

Advertisements

Заеви со Ципрас и неговата партнерка вечерале во Камник

Премиерот Зоран Заев и сопругата Зорица, заедно со грчкиот колега Алексис Ципрас и неговата партнерка Бети Базиана, за време на престојот во Скопје по завршувањето на набиената дневна агенда, заминале на вечера во винарница Камник, објавија грчките медиуми.

Заев и Ципрас синоќа наградени со „Еван Фон Клајст“наградата

Сакам да му се заблагодарам на мојот народ и на посредникот на Обединетите нации Метју Нимиц кој помина децении обидувајќи се да најде решение за долготрајниот спор за името.

Започна средбата помеѓу Заев и Ципрас

Започна средбата помеѓу премиерот на Македонија, Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас, на маргините од Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија.