Мицкоски во Топ Тема …СЕ ЧУСТВУВАМ КАКО ПРОПАДНАТ СПОРТИСТ…

Трајко Славевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ…АКО ЈА ЗГОЛЕМИТЕ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ЌЕ ИМА ШТРАЈКОВИ СЕКОЈ ДЕН…

ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ (професор и член на Извшрниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ) НАЈАВУВА ЦРНО СЦЕНАРИО ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНМИЈА АКО СЕ ЗГОЛЕМИ МИНИМАЛНАТА ПЛАТА

За нештата да станат појасни

…АКО ЦЕЛТА НА ОВИЕ РАЗГОВОРИ Е ДА НАЈДЕМЕ ДОСТОИНСТВЕНА ДИСТИНКЦИЈА ПОМЕЃУ МАКЕДОНИЈА ДРЖАВАТА И РЕГИОНОТ МАКЕДОНИЈА ВО ГРЦИЈА, ОВА Е МОЖНО….
…АКО Е ЦЕЛТА МАКЕДОНИЈА ДА БИДЕ ИЗБРИШАНА, МАКЕДОНЦИТЕ И МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК, ОВОЈ ПРОЦЕС НЕ МОЖЕ ДА ИМА РЕШЕНИЕ…

Тортевски се изнервира поради пофалбите за Зврлевски: Ќе станам, ќе си одам!

За време на вчерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на Телма, адвокатот Александар Тортевски се изнервира поради коментарите на новинарката Снежана Лупевска и адвокатот Оливер Вуксановиќ дека поранешниот државен јавен обвинител Марко Зврлевски бил респектибилен, па најави дека ќе стане и ќе си замине доколку продолжат да го фалат.

Павле Богоевски во Топ Тема

Павле Богоевски во Топ Тема
– “Македонија е унитарна држава, таква и ќе остане”
– “Македонија ќе остане двојазична колку што е сега”
– “Јазикот не ни е под закана”
– “Слободата на Никола Груевски и злосторничкото здружување е под закана и тука треба да бидеме реални”

Топ Тема На Ваша Страна (06.03.2017) Борис Дамовски / Богдан Илиевски vs Павле Богоевски / Бојан Маричиќ – невидена караница во “Топ Тема” “Ќосиња, тепани новинари, унитарност …”