Мрежасти хулахопки и корсет: Тијана никогаш поразголена на сцена

Тијана Дапчевиќ секоја недела изненадува на „Твоето лице звучи познато“.

Во последната емисија, таа настапи во улога на Тејлор Свифт.

На сцената се појави во кожен корсет, со мрежасти хулахопки и високи чизми и заводливо танцуваше како светската ѕвезда.

Тијана како Цезар во евровизиското издание на „Твоето лице звучи познато“

Евровизија“ беше темата во последната епизода од популарната емисија „Твоето лице звучи познато“, каде што учесниците имитираа дел од најпопуларните и највпечатливи изведувачи во историјата на фестивалот. Кончита Вурст, Марија Шерифовиќ, Руслана, Жељко Јоксимовиќ, Тајчи и „Лорди“ беа само дел од ликовите што настапија во шоуто, а нашата Тијана Дапчевиќ уште еднаш ја видовме во улога на маж.

Имено, пејачката доби задача да го имитира контроверзниот контратенор Цезар, кој со темата „It’s My Life“ ги бранеше боите на Романија во 2013 година, освојувајќи го 13. место во финалето.

Тијана со урнебесна имитација на Дара Бубамара

Во вчерашната епизода на музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“, Тијана Дапчевиќ ја имитираше пејачката Дара Бубамара. Таа настапи во дует со Драгана Мицаловиќ, која го имитираше Џеј. Со песната „Секси ритам“ Тијана ги размрда стомачните мускули на присутните од смеење, особено на Андријa Милошевиќ, кој буквално падна на масата, не можејќи да престане да се смее.

Стеван Анѓелковиќ со одлична имитација на Тоше Проески во ТЛЗП

Во вчерашната епизода на емисијата „Твоето лице звучи познато“ еден од учесниците го имитираше легендарниот Тоше Проески. Станува збор за српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ, кој ја отпеа „Игри без граници“, половина на македонски, а половина на српски јазик, што е навистина за пофалба.

Овој настап беше најемотивниот момент од целата емисија, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете

Тијана како Лејди Гага триумфираше во „Твоето лице звучи познато“

Втората епизода од популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ ја обележаа многу смеа и забава, но и одличен настапи кои го воодушевија жирито, а атмосферата најмногу ја загреа Тијана Дапчевиќ и манекенките кои настапија со неа.

Тијана овој пат ја имаше улогата на Лејди Гага, изведувајќи го хитот „Milion Reasons“, кој го изведе на ревијата на „Викторија сикрет“ во 2016 година. Полуголите манекенки оставија посебен впечаток кај Андрија, а тоа го забележаа и останатите членови на жирито.

Тијана како Здравко Чолиќ во „Твоето лице звучи познато“

По неколкумесечните најави и официјално започна четвртата сезона на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“. Единствена Македонка во оваа сезона е нашата Тијана Дапчевиќ, чија прва задача беше да го имитира својот славен колега Здравко Чолиќ, изведувајќи го неговиот хит „Главо луда

TLZP, 4.Sezona, 1.Epizoda, Tijana Dapcevic Kao Zdravko Colic