Korona Nole Party …ПРЕД САМО ЕДНА НЕДЕЛА ВАКА СЕ ЗАБАВУВАА НОЛЕ И КОМПАНИЈА…

По триумфот во Вимблдон, Ѓоковиќ: Ја прифаќам поканата од премиерот да ја посетам Македонија

По епското финале во Вимблдон, во кое славеше старо-новиот шампион, Новак Ѓоковиќ на победничката прес-конференцијата одговори и на прашања на известувачот на ,,Макфакс”.

Запрашан од дали ја видел јавната покана упатена од премиерот на државата, Зоран Заев да ја посети Македонија, Ѓоковиќ рече:

,,Ја видов поканата и го прифаќам повикот, но не знам кога тоа ќе се случи, но сигурно ќе дојдам во Македонија, бидејќи Охрид морам да го видам”, порача вимблдонскиот шампион.

Плишкова загуби и му ја искрши столицата на судијата

Чешката тенисерка, Каролина Плишкова, беше видно оштетена пред крајот на мечот против Марија Сакари, а по завршувањето на дуелот таа удри со рекетот и ја оштети столицата на главниот судија.

Плишкова сервираше при резултат 5-5 (40-40) и имаше поен во свои раце смечувајќи точно на линијата. Но, тогаше доаѓа до проблеми бидејќи главниот судија на мечот пресуди дека топчето било во аут.

ВИДЕО: Гласен и страсен секс прекина тениски меч на Флорида

На спортските терени сме биле сведови на многу бизарни моменти, но понекогаш некој нови ситуации ги надминуваат сите очекувања, а токму тоа се случи на челинџер турнирот во Сарасота на мечот меѓу Френсис Тиафо и Мичел Кругер.

Love making disrupts tennis match in Sarasota. Can’t be that good, says Tiafoe

На Кузњецова и тежеше косата, па ја исече среде меч (видео)

Присутните на мечот помеѓу Светлана Кузњецова и Агњешка Радванска беа сведоци на несекојдневна глетка. Руската тенисерка ја совлада противничката од Полска со 2-1 во сетови, но за време на една пауза помеѓу гемовите направи нешто што ги зачуди сите гледачи на трибините.

Кузњецова извади ножици од својата торба и на среде терен ја ишиша својата коса. Очигледно со тоа и олесна (буквално) па го доби мечот…

na kuznjecova i tezese kosata pa ja isece, на кузњецова и тежеше косата, па ја исече среде меч (видео)