ПЕТ СОРАБОТНИЦИ НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ПРИЗНАА ВИНА ЗА НЕЗАКОСНКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА

Претрес во домот на екс-градоначалникот на општина Карпош – Финансиската полиција влезе во втората куќа на Јакимовски

По претресот во домот на екс-градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски, полицијата се упати и во неговата втора куќа на Жданец.

Финансиската полиција, попладнево истражува злоупотреби од страна на Јакимовски во врска со три тендери, од кои два за општинските бараки, а еден за плоштад во Жданец.

Скандалозен говор на омраза на Јакимовски | КОЈ СТЕФАН?.. ОНОЈ ДЕЧКОТО НА БОКИ 13?…

Со невиден говор на омраза Стевчо Јакимовски го нападна вечерва на митинг во Карпош противкандидатот Стефан Богоев.
-Кој Стефан,оној ли дечкото на Боки 13. Тие сакаат да ни инсталираат тука геј паради, извикуваше Јакимовски. Ваквиот настап веднаш предизвика реакции со згрозување и на социјалните мрежи.