Skip to content
Advertisements

Tag: Србија

Дачиќ одржа “мини концерт” во Паралија

Српскиот шеф на дипломатијата, Ивица Дачиќ, во грчкото одморалиште Паралија одржал мини концерт, пишуваат српските медиуми. Дачиќ испеал 10 песни пред 300 српски наставници и ученици од Јагодина, кои во […]

Жестока тепачка во Белград: Навивачи се пресметаа со топовски удари

Жестока навивачка тепачка се случи во Белград, во пресрет на денешниот натпревар меѓу Партизан и Радник Сурдулица (2-1). Неофицијално, се судриле навивачките групи на Партизан и на Црвена Звезда, „Гробари“ […]

Српски кошаркар се најде во „Shaqtin a fool“

Кошаркарот на унгарскиот тим Јасберењи, Андрија Бојиќ го привлече вниманието на познатата американска емисија „Shaqtin a fool“ во која легендарниот Шекил О Нил објавува интересни видео материјали од мечевите ширум […]

ВИДЕО: Македонска песна ечеше на српскиот национален сервис!

Во популарната емисија „Жикина Шареница“ , која важи за една од најпопуларните балкански музички емисии која се прикажува на радио телевизија „Србија“, можеа да се слушнат неколку убави македонски народни […]

(ВИДЕО) Во Белград уништена бомба од 500 кг од Втората светска војна

Припадници на српската деминерска единица денеска изведоа контролирана експлозија на бомба заостаната од Втората светска војна, тешка 500 килограми. Бомбата беше откриена на длабочина од 10 метри за време на […]