Симона Поповска сними видео за „Сама“

Несудената макфестовска песна со која Симона Поповска требаше да се натпреварува на популарниот штипски фестивал во 2017 година, темата „Сама“ конечно си доби своја екранизација. Авторското дело на композиторот и аранжер Иле Спасев и текстописката Даниела Хаџи-Тоневска сега е дополнето со видео снимено под режисерската палка на Андреј Ѓорѓиевски, а за изгледот за талентираната охриѓанка се погрижи стилистот Бобан Тодоровски.

DJ Erik Fox и Симона Поповска во соработка со бразилски продуценти (Видео)

Еден од најпознатите хитови на „Саунд месенџерс“ – „Love Me“, доживеа свое реиздавање и ексклузивно е изработен од едни од најпознатите диџеи и ремиксери во Бразил и Јужна Америка, Хадсон Леите и Тајлесон Пабло.

Тие имаат ремиксувано повеќе од 200 песни на познати светски изведувачи, како што се Селена Гомез, Џејсон Деруло, Селин Дион, Џастин Бибер и уште многу други.

Ремиксот својата промоција веќе ја доживеа во Бразил, а од денес ќе ја слушаме и во нашиот етер.