Повторно гола: Нови порно фотки на Северина (+18)

Пред 14 години популарната пејачката Северина го доживеа првиот јавен скандал, откако се појави нејзиното приватно видео.

И додека дел од јавноста заборави на ова видео, пејачката ја разбуди фантазијата кај мажите со нови експлицитни фотографии

Untitled.png

Хрватската ѕвезда Северина го претстави видеото за својот нов сингл насловен „Магија“

Хрватската ѕвезда Северина го претстави видеото за својот нов сингл насловен „Магија“, во кој гостува колегата Јала Брат. Босанскиот рапер и продуцент се потпишува и како автор на музиката и стиховите, за што му помогна Буба Корели, а аранжманот е на РимДа. Режисер и кореограф на разиграното видео е Анже Шкрубе.

Северина и „Милиграм“ имаат летен хит

Освен работата на сопствениот материјал, хрватската ѕвезда Северина Вучковиќ наоѓа време да сними и по некоја соработка со колегите од регионот, а овој ги здружи силите со српските колеги од групата „Милиграм“. Предводена од познатиот хитмејкер Александар Милиќ – Мили, групата ја покани Севе да им се придружи во нивниот најнов сингл насловен „Од лета до лета“, чиј наслов и самиот кажува дека се работи за летен хит.

„Унапријед готово“ е насловот на штотуку објавениот дует на хрватските ѕвезди Северина и Петар Грашо

„Унапријед готово“ е насловот на штотуку објавениот дует на хрватските ѕвезди Северина и Петар Грашо. Како што вели Северина, станува збор за „прекрасна, емотивна и едноставна песна со необичен крај, на која мојот пријател Петар Грашо и го даде оној свој единствен зачин што го нема никој друг…“, а Грашо додаде: „После 18 години пријателство, еве нè заедно и во песна“.

Видеото, кое се снимаше на повеќе локации низ Хрватска, се снимаше под режисерската палка на долгогодишниот соработк на Севе, Дарко Дриновац

Промоција | Северина во најсекси издание! Погледнете го новиот видеоспот за “Хазардер”

Северина денес точно на пладне на својот Фејсбук профил премиерно ја објави новата песна и спот за „Хазардер“. Се работи за спот во кој Северина е во најдобро издание до сега.

SEVERINA feat. LEON – HAZARDER (OFFICIAL VIDEO HD 2017.)

Северина ги претстави своите „Отрови“

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ деновиве го промовираше својот нов сингл и видео запис, кој го носи насловот „Отрове“. Станува збор за соработка со раперот Јала Брат, кој е автор на музиката и текстот, а за екранизацијата се погрижи режисерот Петар Пашиќ.

SEVERINA FEAT. JALA BRAT – OTROVE (OFFICIAL VIDEO HD 2017.)

Како звучи Северина откако ја забранија во Македонија

Хрватското здружение за заштита на авторските права од 17 октомври забранува да се емитува хрватска музика на македонските телевизии и радија. Еве како сега ќе звучи познатата песна на Северина со Министарке „Уно моменто“.

 

kako zvuci severina bez muzika

(Видео)Рекордна посетеност на концертот на Северина во Берово

Во саботата, 27 август, познатата хрватска пејачка одржа концерт во Берово, каде што присуствуваа над 70.000 посетители. Воодушевена од големата посетеност, Северина сподели видео од овој настан, кој беше во рамките на фестивалот „Етно сквер“, а она што може да се види од снимката е дека Берово беше навистина претесно за да ги собере сите обожаватели на поп дивата.

http://www.radiomk.com

Severina vo Berovo