Перо Антиќ нов предводник на мак баскетот

Првиот и засега единствен Македонец во најсилното светско кошаркарско првенство, НБА лигата Перо Антиќ е новиот претседател на македонската кошаркарска федерација.

(Видео) Перо Антиќ го бива и за фудбал

Новата натпреварувачка сезона само што не започнала, а тимот на Фенербахче каде настапува и поранешниот капитен на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ на поинаков начин ги одработува последните тренинзи пред предизвиците од домашната сцена, но и од Евролигата.

Перо Антиќ и Јан Весели очигледно беа највозбудени за тренингот одржан на фудбалските комплекси на клубот. Екс-репрезентативецот му нафрли топка на Чехот кој ја смести во мрежата, а потоа го прослави голот.

Pero Antic go biduva i za fudbal

Веста е преземена од ekipa.mk