Македонската пејачка Фифи Јаневска ја направи првата пародија на новата песна „Текила и лимон“ на Елена Ристеска

Таа одлучи да се пошегува и сними креативно видео во кое држи лимон во рака и пее, а сето ова ѝ се допадна на Елена.

Ристеска пред само неколку дена ја претстави својата најнова песна на македонски јазик насловена како „Текила и лимон“ и веќе има над 200.000 прегледи на Јутјуб.

Последните Селани – Садам Жито | “Despacito” пародија

За крај на  летото! И дефинитивно последната верзија на Despacito 🙂 Тазе од студио, новата песна “САДИМЕ ЖИТО” на  “Последните селани”, Плевана и Стеванче.. @Pikado collective,  Damjan Cvetanovski @Stefan Spasov , Dragan Spasov Dac Sasko Kocev Goce Cvetanovski Garo Tavitjan Tanja Kocovska Nino Levi , Silbo Furna и сите други…

Добро зезање! УЖИВАЈТЕ И ШЕРУВАЈТЕ!