На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ…

На Силјановска никој не и кажал дека Груевски е уште почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ…
Плус, негира дека била поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните ја ставиле на листата…

Утре Димитров во Софија „наоружан“ со сознанија од Гоцевите писма

Со нови аргументи и сознанија, извлечени од оригиналните писма напишани од Гоце Делчев, шефот на дипломатијата Димитров утре патува во Софија.

Инцидент во Атина: Портпаролот на „Златна зора“ до Димитров: „Македонија е грчка“

Инцидент се случил денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

Македонија е грчка, викал тој додавајќи дека и Скопјанецот требало да чуе.

Блажевски до Димитров: Која ви омилена патриотска песна?

Во денешното издание на утриснаката програма на Сител Телевизија, „Ја сакам Македонија“, гостин беше министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров.

Изјавата на Димитров дека сме Македонци кои зборуваат македонски јазик ја налути грчката опозиција

Изјавите на Димитров за „македонскиот народ и јазик“, дадени за време на вчерашната расправа во Комитетот за надворешни работи во Европскиот парламент,силно одеканаа во грчката јавност.

Министерот Димитров во Стојаково ги пречека Ѓоко и Ѓорѓи и нивното Рено 4 со кое возеа до Ница и назад

Ѓоко и Ѓорѓи, јунаците кои возеа од Стојаково до Ница со Рено 4, денеска пристигнаа дома и беа пречекани од сожителите, но и од Министерот за надворешни работи Никола Димитров и од неколку амбасадори.