Салах помислил дека новинарката ќе го бакне, неговата реакција стана хит

Фудбалерот Мохамед Салах стана вирален хит по интервјуто со шпанската новинарка Изабел Форнер по победата на Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите.

Новинарката го интервјуирала Салах на теренот, а бидејќи сè уште имало врева на стадионот, таа му се приближила на фудбалерот за подобро да ја чуе. Но, се чини дека Салах помислил дека таа има намера да го бакне, па брзо се тргнал и ги подигнал рацете за да се “одбрани” од неа.

Advertisements

Како во Египет се слават головите на Салах

Египет е обоен во црвено, Салах е национална ѕвезда огромен дел од населениот го носи неговиот дрес од Ливерпул и навива за својот миленик и тимот од Енфилд.