Мијалков: 2017 беше неуспешна, се надевам дека 2018 ќе биде подобра

Екипата на ТВ21 на скопскиот плоштад го улови поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој заедно со некои сопартијци од ВМРО-ДПМНЕ се соочуваат со низа обвиненија од Специјалното јавно обвинителство.

(ВИДЕО) Саше Политико до Мијалков: Началниче, стигнавте ли до милијарда евра?!

Ви го пренесуваме видеото на Саше Политико од денешното појавување на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков во СЈО каде даваше исказ за случајот „Тортура“.

 Политико му упатува прашања на Мијалков на излегување, а Мијалков не одговара ниту на неговите прашања, ниту на прашањата на останатите новинари.

sashe politiko vs sasho mijalkov: kolku ukradovte do sega, stignavte li do milijarda evra?!