Во несреќата кај Лесковец тројца загинати, 32 повредени, 4 патници во критична состојба

 

Advertisements

За 2 недели обвинителството ќе ги соопшти наодите од истрагата за бегството на Груевски

Првата фотографија која се појави во јавнсота по бегството на Груевски во Будимпешта го актуелизираше прашањето како побегнал и дали ќе биде екстрадиран во државава.

Прва кривична пријава против актуелен министер на ДУИ

Финансиската полиција поднесе кривична пријава против министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани.Се сомничат за незаконска исплата на хонорари во висина од околу 37 илјади евра.