Митко Јанчев – Иако сум член на ВМРО ДПМНЕ, имам супер соработка со владата за реализација на проектите од мојата програма…

 

(видеото е преземено од Civil MK целото интервју на линкот–> https://civilmedia.mk/mitko-janchev-gradonachalnik-na-kava…/ )

Погледнете го делот н 0:45

 

Зад Митко Јанчев застанаа и ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Над половина од ветените проекти се реализирани веќе во првата година од мандатот, соопшти градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев на отчетот за сработеното.

Слаткар ве повикува на Тиквешки Гроздобер 2018 во Кавадарци

Ве очекуваме во петок, на 07.09.2018 на Градски плоштад Кавадарци – Тиквешки Гроздобер 2018 заедно со #Слаткаристика!

#OneLoveTour

Старт: 23:15h

Повеќе за Тиквешки Гроздобер на линкот

Пред 20 години испеа една од најубавите македонски песни, а еве како изгледа денес

Пред дваесетина години на „Макфест“ испеа една од најубавите македонски песни на сите времиња.

Станува збор за Цветанка Глигорова, која во 1995 година на овој наш престижен музички фестивал ја изведе познатата „Не биди слеп”

Денес Цветанка живее во Кавадарци, но и понатаму се занимава со музика. Таа има свои настапи низ цела Македонија, а забавите кои ги прави се паметат многу долго.

 

Маријана Пешиќ (69 год. Кавадарци) – “Tu Solo Tu” | Nikad Nije Kasno, 16.10.2017

Почетокот на новата сезона на шоуто Nikad Nije Kasno го отвори новинарката и пеачка Маријана Пешиќ од Кавадарци. Во своето претставување таа ни откри дека од мала покажала дека има убав глас. Иако како девојче сакала да биде ракометен голман, Маријана сепак се одлучила да се бави со новинарство но и со музика. Таа ја отпеа “Tu solo tu” го импресионираше жирито и помина понатаму.