Земјотрес во Мексико | Цела зграда се сруши за секунда

Building collapse in today’s magnitude 7.1 earthquake in Puebla, Mexico! Report: Alerta Roja

Advertisements

ВИДЕО: 13 годишни близначки случајно го снимија земјотресот во Скопје

Две 13 годишни сестри близначки на Јутјуб објавија видео од вчерашниот земјотрес во Скопје во 15:10 часот кој го фатиле случајно додека снимале видео за нивниот Јутјуб канал каде редовно објавуваат нивни содржини.