Skip to content
Advertisements

Tag: Заев

(ВИДЕО) Заев од Брисел: Очекувам наскоро формирање на Влада, а 2018 очекувам датум за влез на Република Македонија во ЕУ

Мандатарот на новата македонска Влада, лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва од Брисел го најави формирањето на новата Влада, иако се уште не се знае дали Беса ќе влезе со […]

Ново видео влечењето на Зијадин Села: „Не ни треба овој, ни треба Заев“

По една недела од крвавиот четврток, каде Собранието се претвори во ринг, телевизијата Алсат-М објави видео од носењето на претепатниот пратеник Зијадин Села. Имено, откако го собориле со удари, четири […]