Лила Филиповска во Скопје ЗОО им чистеше на животните, ги хранеше и се качи на трактор

Лила се вклучи во општествено одговорната кампања За здрави и среќни животни 🐵🐘🦒
Во улога на зоо негувател, не само што научи за нивната исхрана, туку ги исчисти и живеалиштата на слоновите и жирафите ❤️

Advertisements

Слониците Дуња и Даела од Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје во вестите на бугарска национална ТВ

Слониците Дуња и Даела од Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје во вестите на бугарска национална ТВ. Уживањето на слоновите е вистинска атракција

По 10 годишно лекување од депресија во Холандија Коко се врати во Скопје

Kоко е мојот дар од Бога и неизмерна љубов – вака ЗОО негувателот Драган раскажуваше за моментите на радост и среќа кога по 10 години повторно се сретна со својот стар пријател.

Запознајте ги најуспешните полициски кучиња за минатата година, Рекс, Браун и Бела

Откриваат дрога и експлозиви, а спасуваат и луѓе. Запознајте ги најуспешните полициски кучиња за минатата година, Рекс, Браун и Бела

Маж нападнат и каснат од кучиња скитници во Градско!

Видео објавено на Фејсбук на кое се гледа како маж во Градско е нападнат од десетина кучиња скитници предизвика бура од коментари. На видеото се гледа како мажот во обид да се одбрани од кучињата мавта со торба кон кучињата, меѓутоа не успева да ги растера по што на помош доаѓа друг граѓанин.

Напад на легло змии кој го снимил ББС шокираше милиони гледачи низ светот

Гледачите на ББС вчера останаа шокирани после драматична снимка која беше прикажана во долгоочекуваниот Planet Earth 2.
Снимката всушност прикажува игуана која се обидува да помине низ легло змии кои на крај се пуштаат во потера по несреќното животно.
Кога екипи на BBC за прв пат го виделе овој несекојдневен случај, останале вчудоневидени.
Милиони гледачи останале шокирани по снимките, а некои ги опишале и како “хорор филм во вистинскиот живот”.

planet earth II – iguana chased down by snakes [david attenborough][benny hill remix] napad na zmii