СКАНДАЛОЗНО | Дали Силјановска призна дека не ја сакала Македонија пред да јa запознае во политичка кампања

1. Јас не сум си го познавала народот одблизу…
2. Јас не сум си ја познавала Македонија одблизу…
3. Ако не знаете нешто не можете да го сакате.
Дали Гордана Силјановска Давкова призна дека не ги сакала ниту Македонија, ниту народот, пред да ги запознае во политичка кампања?

Поради несогласувања, „Еден на еден“ нема да се емитува повеќе на Телма туку на Канал 5

Девојки и момци, интернет и ТВ публико, поради принципиелни несогласувања, Сезона 9 нема да се емитува повеќе на Телма. Им благодариме за досегашната супер соработка и до следната им посакуваме се најдобро. Ви благодариме и вам за еден тон пораки и јавувања од типот “Абе каде сте, зошто ја немаше епизодата” и слични. – објави тимот на “Еден на еден” на својот официјален ФБ профил откако емисијата неочекувано не беше емитувана на Телма минатата седмица.

Од сега, емисијата на Жаре ќе се емитува на Канал 5 телевизија, секоја недела во 18.50 часот.

Во првата емисија на Канал 5 гости ќе бидат актерите од македонската серија “Фамилијата Марковски” која по реакциите и критиката очигледно го завзема приматот на најдобра македонска серија снимена било кога.

Еве како се составуваше студиото на “Еден На Еден” за новата сезона

Можеби секоја сабота студиото ни изгледа спремно и скоцкано, но за да стигнеме до такво студио требаше многу да се намачиме. Погледнете “timelapse” на средувањето на #1на1 студиото

eden na eden еден на еден студио studio