Со рафали се слави победата на Ганиу во Чаир

Активистите и приврзаниците на ДУИ со истрели од огнено оружје ја прославија победата на Висар Ганиу во општина Чаир.

Преземено од http://faktor.mk

Шилегов и кандидатот на ДУИ за Чаир, Ганиу се возеа со автобус и дискутираа за општината

Кандидатот на ДУИ за градоначалник на Чаир, Висар Ганиу на својот Фејсбук профил објави видео на кое заедно со новоизбраниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, се возат во приватен автобус и дискутираат за општината и плановите од програмата.