Пејач ја погоди песната и доби 6000 евра бакшиш

Пејач на босанска свадба ја погоди песната на вујкото и доби бакшиш од 6000 евра. Вујкото му рече дека ако погоди која песна му е омилена ќе добие одличен бакшиш, ако не само 50 евра. За среќа пејачот ја погоди песната. Е ова ти е бакшиш.

ВИДЕО: Скокна од мостот во Мостар во чест на Зоран Заев

Граѓанин на Босна и Херцеговина денеска од историскиот „Стар мост“ во Мостар (БиХ) скокна во Неретва за како што рече новиот македонски премиер Зоран Заев.

Џеко-шоу во Атина – му ги соблече шорцевите на Сократис

Напаѓачот на Босна му ги соблече шорцевите на противничкиот дефанзивец Сократис откако претходно беше фаулиран, по што следеше голема мешаница на теренот по која покрај него, црвен картон заработи и Пападопулос.

Edin Dzeko redcard vs Papastathopoulos/Greece 13/11/2016

dzeko sho vo atina mu gi soblece sorcevite