Зоки Шумадинац – „Свесен сум дека сите ме гледаат како будала, но тоа не ми смета”

Зоки Шумадинац преку ноќ стана интернет сензација со својата песна „Аутотјин“, која веќе има милиони прегледи на каланот „Јутјуб“.

Пејачот Зоран Петровиќ, познат како Зоки Шумадинац, направи вистински бум со оваа песна, која за само три седмици достигна неверојатни 3.2 милиони прегледи.

Advertisements

Четворица против голман со очајнo лоша завршница

Класичен противнапад на Ривер Плата…Излегуваат четворица фудбалери сами пред противничкиот голман. И кога сите очекуваат гол, чуварот на мрежата на фантастичен начин ја спасува својата мрежа.

Голманот на Белграно, Лукас Акоста, ги заслужи сите аплаузи за својата бравурозна интервеција. Ривер Плата го доби мечот со 2-1, но овој момент сепак го одбележа дуелот.