Ефтов…НЕКОЈ МУ РЕКОЛ НА ВУЧИЌ, ОВА Е ЛИДЕРОТ НА БАЛКАНОТ (Заев) И ЌЕ ОДИШ ДА МУ СЕ ПОКЛОНИШ…

Advertisements

Вучиќ – “Присуството на Заев за нас е многу важна вест”

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека на утрешното отворање на јужниот крак на автопатот на Коридор 10 низ Србија ќе присуствува и премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев.

– Милам дека пристигнувањето на Заев е важна вест и го покажува значењето на Коридорот 10, истакна Вучиќ во утринската програма на РТС, додавајќи дека од Белград до Северна Македонија сега ќе се стигнува за три часа.

Вучиќ сними спот за да ги исмева протестите

Партијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, Српската напредна странка на својата Фејсбук страница објави видео спот во кој ги исмева протестите кои во изминатиот период се случуваат во Србија.

Главни протагонисти во спотот се лидерите на опозицијата.

Вучиќ му подари на Путин шарпланинец

Малиот шарпланинец по име Паша, кого српскиот претседател Александар Вучиќ му го подари на својот руски колега Владимир Путин, заминува за Русија.

Тримесечното кученце е целосно исчистено и средено, пишуваат српските портали.

Дечко се онесвести баш за време на гостување на Вучиќ, а овој скокна да му помогне

За време на гостувањето на Александар Вучиќ и неговото семејство во ТВ Хепи дојде до инцидент, кога на едно момче во публиката му се слоши и падна во несвест.

Прво се слушна звук како нешто да паѓа, а потоа сите присутни, меѓу кои и Вучиќ станаа да помогнат, а претседателскиот кандидат побара да се запре снимањето.