Во Струга помошник судеше од „езеро“!

Струга Трим Лум – Лабуништа… Втората лига – Запад. Градскиот стадион во Струга е веднаш на кејот, на Охридското езеро. И поради високиот водостој на езерото овој месец, истото си стигнало и до самиот терен на стадионот во Струга. Па, помошниот судија мораше 90 минути да суди од езеро…

На Јувентус му стана навика да прима голови со „ножички“

Минаа само петнаесетина дена од фантастичниот гол на Кристијано Роналдо во Торино, а Јувентус повторно прими гол со ножички.

Овојпат ривал не беше Реал Мадрид, туку „малиот“ Кротоне

На бод од титула – Славјето на Шкендија почна уште на „Филип Втори“

Шампионското славје на Шкендија почна уште на „Филип Втори“ во Скопје по триумфот од 2-3 против Вардар…

Тетовци се само на бод од шампионската круна, па славјето за одличната сезона го почнаа уште денеска на нашиот најголем стадион…

« Older Entries Recent Entries »