Category Archives: Sport

На Јувентус му стана навика да прима голови со „ножички“

Минаа само петнаесетина дена од фантастичниот гол на Кристијано Роналдо во Торино, а Јувентус повторно прими гол со ножички.

Овојпат ривал не беше Реал Мадрид, туку „малиот“ Кротоне

Advertisements

На бод од титула – Славјето на Шкендија почна уште на „Филип Втори“

Шампионското славје на Шкендија почна уште на „Филип Втори“ во Скопје по триумфот од 2-3 против Вардар…

Тетовци се само на бод од шампионската круна, па славјето за одличната сезона го почнаа уште денеска на нашиот најголем стадион…

Погледнете го голот (за 3:0) со кој Рома направи чудо и ја елиминира Барселона за полуфинале во Лигата На Шампиони

Рома е сензационален патник во полуфиналето од Лигата на шампионите откако „волчицата“ вечерва со фантастична игра ја совлада Барселона со 3-0, па со гол повеќе на гостински терен (4-1 на првиот меч) се најде меѓу најдобрите четири екипи во Европа.

Кавани го промаши невозможното

ПСЖ се спасуваше на гостувањето против Сент Етјен, а „светците“ немаше да мораат да чекаат на автогол во судиското продолжение доколку Единсон Кавани не се посрамотеше во 76. минута од натпреварот.

Им се случува и на најдобрите, но од Кавани сепак не се очекуваат вакви неверојатни промашувања.

Триумфот на Голден стејт во сенка на страшната повреда на Патрик Мекоу

Вориорси ја прекинаа низата од три порази, но сето тоа мина во сенка на ужасната повреда на Патрик Мекоу. Тој после скок во контакт со Винс Картер незгодно падна, па на носилки беше изнесен од терен.

« Older Entries