Skip to content
Advertisements

Category: News

Панчевски со контра удар кон СЈО: Службеник го украде клучот при претресот на мојот дом!

Екс претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, до медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ, пушти видео снимка од надзорот на својот дом, на која, како што тврди, се гледа како […]

Обезбедувањето на СГС ја избрка Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ од Клиниката за гинекологија

Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ денеска држеше прес-конференција пред Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, но пред да ја одржи прес-конференцијата во дворот на клиниката таа беше избркана од обезбедувањето […]

Пожар на фестивалот „Tomorrowland“ во Барселона, евакуирани 22 000 луѓе

Повеќе од 22.000 луѓе биле евакуирани вчеравечер кога избувнал пожар на сцената на фестивалот „Tomorrowland“ во Барселона. Пожарникарите кои пристигнале бргу на местото на пожарот успеале да го изгаснат пожарот […]