Напад на легло змии кој го снимил ББС шокираше милиони гледачи низ светот

Гледачите на ББС вчера останаа шокирани после драматична снимка која беше прикажана во долгоочекуваниот Planet Earth 2.
Снимката всушност прикажува игуана која се обидува да помине низ легло змии кои на крај се пуштаат во потера по несреќното животно.
Кога екипи на BBC за прв пат го виделе овој несекојдневен случај, останале вчудоневидени.
Милиони гледачи останале шокирани по снимките, а некои ги опишале и како “хорор филм во вистинскиот живот”.

planet earth II – iguana chased down by snakes [david attenborough][benny hill remix] napad na zmii

Торнадо во Рим, Италија денеска 06.11.2016

WOW damaging tornado in Rome, Italy awhile ago!! Unfortunatelly several deaths reported as well.

Source: Meteo Puglia e dintorni

Reed Timmer: Meteorologist and Extreme Storm Chaser

Closeby video of the Cesano, Rome, Italy tornado this afternoon! Video via Youreporter.it

tornado vo rim