Skip to content
Advertisements

Category: Music

Диџејот Салваторе Ганачи на „Tomorrowland“ го пушти Синан Сакиќ – настана тотален хаос

Ако мислевте дека турбофолкот и електронската музика не одат заедно, Диџеј Салваторе Ганачи ќе ве разувери. Тој на популарниот фестивал на електронска музика Tomorrowland во Белгија, на кој настапуваат светски […]

Ален Хасановиќ има нов летен хит

Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување на своите фанови со објавување на летен хит насловен „Волим те“.

Емина Јаховиќ е сама „Против сите“

Емина Јаховиќ, која важи за една од најсексапилните дами на регионалната сцена, деновиве го објави видеото за својата најнова песна насловена „Против свих“, уште еднаш покажувајќи колку е згодна и […]