Ја искина мрежата: Алиоски го даде првиот гол за Лидс!

Македоскиот репрезентативец Езџан Алиоски вечерва го даде првиот гол во дресот на Лидс, по трите асистенции досега. Алиоски мајсторски од 20 метри ја искина мрежата за да ја запечати победата на неговиот тим на гостувањето кај поранешниот европски првак Нотингем Форест (2-0)

Advertisements