Skip to content
Advertisements

Category: Филм

Спилберг прогнозира Оскар за македонскиот филм „Со љубов“

Легендарниот Стивен Спилберг смета дека македонскиот документарен филм „Со љубов“  е најдобриот документарец кој го видел во последните години и заслужува да освои Оскар, пренесува „Docsinsights“. -Ве позиционира апсолутно во душата на […]

Младиот папа – Нова серија од 28. октомври

„Младиот папа“ е приказна за почетокот на понтификатот на Пиј XIII. Во серијата игра Џуд Ло во улогата на сложениот и конфликтен Пиј XIII, првиот американски папа, а Дијана Китон […]

„Преспав“ – официјален трејлер

ТВ серијата „Преспав“ е „ сит-ком“, со информативен и едукативен карактер, која од овој месец (октомври) треба да ги забавува гледачите на малите екрани. Серијата ја прикажува семејната приказна на […]