Category Archives: Шанси И Голови

На Јувентус му стана навика да прима голови со „ножички“

Минаа само петнаесетина дена од фантастичниот гол на Кристијано Роналдо во Торино, а Јувентус повторно прими гол со ножички.

Овојпат ривал не беше Реал Мадрид, туку „малиот“ Кротоне

Advertisements

Погледнете го голот (за 3:0) со кој Рома направи чудо и ја елиминира Барселона за полуфинале во Лигата На Шампиони

Рома е сензационален патник во полуфиналето од Лигата на шампионите откако „волчицата“ вечерва со фантастична игра ја совлада Барселона со 3-0, па со гол повеќе на гостински терен (4-1 на првиот меч) се најде меѓу најдобрите четири екипи во Европа.

Кавани го промаши невозможното

ПСЖ се спасуваше на гостувањето против Сент Етјен, а „светците“ немаше да мораат да чекаат на автогол во судиското продолжение доколку Единсон Кавани не се посрамотеше во 76. минута од натпреварот.

Им се случува и на најдобрите, но од Кавани сепак не се очекуваат вакви неверојатни промашувања.

Со првите два удари на дебито во САД Ибракадабра направи лудачки пресврт

Лос Анџелес е во целосен транс со првиот настап на Златан. Дојде, потпиша, влезе во игра во второ полувреме и го реши градското дерби на маестрален начин.

Златан Ибрахимовиќ ниту на сон не можеше да посака ваков дебитантски настап во МЛС лигата за неговиот нов клуб Лос Анџелес Галакси за кој потпиша на 23 март.

Вечерва се играше дербито меѓу Лос Анџелес Галакси и Лос Анџелес ФЦ на кое гостите прокоцкаа предност од 0:3 која ја имаа до 48-та минута.

Себастијан Летгет и Крис Понтиус во 61-ва и 73-та минута ги вратија надежите барем за бод на овој натпревар, но кога го имаат Ибра кој им дојде на 36 години ништо не се знае до крај.

Влезе во 71-ва минута и по само 6 минути фудбал на американско тло постигна голчиште за 3:3.

Меси постигна спектакуларен гол на тренинг

Кога е Лионел Меси во прашање паѓаат атрактивни голови дури и на тренинг. Еден таков спектакуларен погодок Меси „сервира“ и на тренингот со своите репрезентацијата на Аргентина.

« Older Entries