Skip to content
Advertisements

Category: Шанси И Голови

Три минутна носталгија со Реал и Манчестер | Лига на шампиони, четвртфинале, втор натпревар, Олд Трафорд, 2003-та година.

Сер Алекс Фергусон имаше тешка задача, бидејќи неговиот колега од спротива Висенте Дел Боске гостуваше со добар резултат од 3:1 од првиот дуел. Задачата да се возврати ударот имаше уште […]

(Челзи – Интер) Автогол за паметење – Џефри Кондогбија (Интер)

Одбраната на Интер функционира одлично во летните подготовки, но голманот Хандановиќ попладнево беше немоќен откако мрежата со еврогол ја затресе – неговиот соиграч Џефри Кондогбија. Интер имаше предност од 2-0 […]