ВИДЕО: Во ураганско невреме во Москва 13 мртви и 105 повредени

Билансот на жртвите во невремето кое денеска го погоди главниот град на Русија се искачи на 13 загинати и 105 повредени.

Повредените се хоспитализирани во 10 болници во Москва, а локалните власти предупредуваат дека бројот на жртви може да се зголеми.

Russia: Debris flies through the air as storm rips through Moscow street

Преземено од a1on.mk

Нена Мицева со одлична преработка на хитот „Едно тело“

18-годишната Нена Мицева, која е вистински хит на Јутјуб, својата колекција на преработки ја дополни со уште еден македонски хит. Станува збор за соработката на Дарко Илиевски и ДНК, „Едно тело“, која музичарите ја претставија пред точно 7 години. Токму тоа е и поводот за новата и освежена верзија на овој хит, а како звучи сето тоа во изведба на Нена можете да слушнете во продолжение.

ВИДЕО: Кичевчани очи во очи со мечка!

Месецов на Илинска Планина, група кичевчани биле соочени со несекојдневно искуство.

За време на нивната прошетка во природа се појавила кафеава мечка со која се нашле буквално очи во очи.

kicevcani ovi vo oci so mecka