Category Archives: Забава

Меди Крстевски, Македонка од Австралија, настапува во шоу каде во жирито се Бој Џорџ и Кели Роланд

Кели Роланд и Бој Џорџ се дел од жирито во новата сезона на австралиската верзија на музичкиот натпревар „Гласот“ (The Voice), каде што заедно со Џо Џонас и Делта Гудрем имаат улога на ментори на младите музички надежи во Австралија.

Имајќи го предвид огромниот број македонски иселеници во земјата на кенгурите, очекувано е дека среќата ќе си ја пробаат и нашите млади надежи, а во оваа најнова сезона на натпреварот тоа го направи 17-годишната Меди Крстевски.

Advertisements

Еве како звучи евровизискиот фаворит за победа во живо

Евровизиската атмосфера продолжува да се загрева, а деновиве во центарот на вниманието беше третото издание на фестивалот „Израел колинг“, кој веќе традиционално се организира во Тел Авив и каде што настапи Нета Барзилаи претставничката на Израел, које е и фаворит оваа година

„Ти ми зеде сè“ е првиот соло-сингл на Кали

Калина Велковска, или само Кали, е една од најнадежните нови ѕвезди на македонската сцена.

Талентираната пејачка со препознатлив вокал сега го има и својот прв соло-сингл насловен „Ти ми зеде сè“, чиј комплетен автор е познатиот композитор и продуцент Александар Масевски. Сето тоа стигна спакувано со интересна, дури и визуализација, за која се погрижи Александар Ристовски – Принц, а Кали танцува по кореографија на Јана Петровска и Ивана Балабанова од „Битрикс кру“, додека за изгледот се погрижија Зорица Николова (шминка и фризура) и Еми Норис (накит).

 

Тајзи со нова песна и спот во стрип-техника за првпат кај нас!

На својот канал на Јутјуб, Тајзи го промовираше новиот спот за песната „Мој живот, моја ствар“, која е на српски јазик и носи интересна порака. Видеото е во вид на стрип и е нешто ново кое за првпат го гледаме на нашите простори, а режисер на спотот е самиот Драган Величковски Тајзи.

« Older Entries