Заигра метла на улиците во изборна кампања

Advertisements

Реџепи: Не паметам ваков примитивен скандал, ваква власт не ни треба

По завршувањето на седницата на највисокото тело на ИВЗ Ријасетот, поглаварот Сулејман Реџепи изјави дека за жал, тие констатирале оти државата е полициска. Ријасетот на седницата на факултетот за исламски науки во Кондово расправаше за разрешување и именување на претставници во заедницата.

Во втората половина од кампањата Река потрошил најмногу, 290 илјади, Пендаровски 257 илјади евра

Во втората половина од кампањата Река потрошил најмногу, 290 илјади, Пендаровски 257 илјади евра за кампања, извештајот од Силјановска не е пристигнат

За жителите на с. Рамни Габер претседателските избори завршија уште пред да започнат

За 60 луѓе од селото Рамни Габер, гласањето за претседател заврши уште пред да да започне. Самите се решиле на тој чекор, за така да им покажат на политичарите колку тие се разочарани од нив.

Вељановски на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција

Помалку од половина час траеше распитот на поранешниот претседател на Собранието и актуелен пратеник Трајко Вељаноски во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Спектакуларна премиера во Скопје на новиот Range Rover Evoque

Новиот Range Rover Evoque пристигна и кај нас. Во друштво на стотици гости, јавни личности, и други ВИП гости.., вчеравечер најновиот модел на Land Rover имаше спектакуларна премиера.

Шведската влада високо ја оценила работата на СЈО

Ниту денеска нема конкретни информации за напредок во преговорите меѓу власта и опозицијата околу статусот на СЈО и судбината на истрагите отворени по 30 јуни 2017 година.

Снимено апсењето на Асанж во Лондон

Погледнете го апсењето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, каде престојуваше изминативе седум години.

Лустерите од седиштето на ВМРО ДПМНЕ, партијата ги донира во цркви и манастири

Пратеникот Јохан Тарчуловски, амнестиран за собраниските насилства од 27 април, на својот фејсбук профил сподели фотографии кои како што пишува се направени во црквата Свети Никола во селото Љубанци каде лустерите биле донирани од партискиот лидер.

Пронајдени остатоците од Цесната што се урна кај Солунска глава

Обвинителството го заврши увидот на местото каде што вчера се урна авион од типот Цесна на пет километри северозападно од Солунска глава при што загина четиричлено семејство од Бугарија.

Апсење како на филм | Прва трилатерална тактичко-показна вежба „Bester Balkans Flesh“

Показни вежби се правеа и со слетување со хелихоптер. Специјалците брзо се распоредуваа и симулираа упад во објект. Се прикажа и тактичко гаѓање во мети.

Прв пат изваден тумор со нехируршка интервенција

42 годишна жена со состојба на гушење била примена на Клиниката за пулмологија и алергологија докторите дијагностицирале тумор поголем од два сантиметри во белодробното крило.

Најригорозно ќе биде казнета припадничката на АРМ која го величеше терористичкиот напад во Нов Зеланд.

Најригорозно ќе биде казнета припадничката на АРМ која на социјалните мрежи го величеше терористичкиот напад во Нов Зеланд.

Заев до Кумановци: Гледајте го утрешниот дуел со Мицкоски зашто ќе биде транспарентен

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати.

Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО во центарот на Белград

Во организација на националистичката Српска радикална партија (СРС) денеска во центарот на Белград се одржа протестен марш по повод 20-годишнината од почетокот на воздушните напади на НАТО врз поранешна СР Југославија, на кои беа запалени знамиња на ЕУ и Алијансата.

Учесниците на маршот ги предводеше лидерот на СРС и осуден воен злосторник од страна на Хашкиот трибунал, Воислав Шешељ, кој на почетокот на собирот запали знамиња на Европската унија и НАТО.