Нурмагомедов го избриша ова видео: Бескруполозниот Хабиб некогаш срамно „тормозеше“ беспомошни лица…

Хабиб Нурмагомедов е еден од најспомнувани спортисти деновиве во светот по моќната победа на УФЦ 229 против Конор МекГрегор, со што ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија.

Нурмагомедов сега се најде во центарот на вниманието и поради видео снимено пред неколку месеци а на кое се гледа како Хабиб бескруполозно тера двајца бескуќници на улиците во Њујорк да прават на улица склекови за да им даде пари.

Тоа видео уште веднаш по неговото објавување предизвика бројни реакции од хуманитарните организации, но и корисниците на социјалните мрежи кои тврдеа дека ниту едно познато лице не би требало да прави такво нешто.

Хабиб тоа видео го објави и на својот профил, но набрзо го избрши. Сепак, неговите противници и приврзаници на МекГрегор деновиве повторно го активираа како потсетување на карактерот на Хабиб….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s