Иран до триумф во последните минути (Мароко 0-1 Иран)

Иран во последните моменти од дуелот со Мароко стигна до воведната победа (1-0) во групата Б на Светското првенство во Русија. Несреќен за селекцијата на Мароко беше Азиз Бухадуз, кој во петтата минута од судиското продолжение ја затресе сопствената мрежа по една лоша реакција во шеснаесетникот.

Untitled

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s