Вил Смит, Ники Џам и Ера Истрефи ја пеат новата химна за СП во фудбал

„Live It Up“ е насловот на штотуку објавената официјална химна за годинашното СП во фудбал, во изведба на доста интересното трио составено од познатиот холивудски актер и некогашен рапер Вил Смит, латино-ѕвездата Ники Џам и младата косовска ѕвезда Ера Истрефи, а продукцијата е на исто толку популарниот продуцент Дипло.

Live It Up – Nicky Jam feat. Will Smith & Era Istrefi (2018 FIFA World Cup Russia)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s