Навивачите го запалија стадионот откако Хамбургер испадна од Бундес лигата

Екипата на Хамбургер по 54 години ја напушти Бундес лигата, и покрај победата од 2:1 против Борусија Мехенгладбах не успеа да го сочува бундеслигашкиот статус и од следната сезона ќе игра ранг подолу.
Фановите не беа задоволни од завршницата, па решија своето незадоволство да го изразат со некоректно однесување.

Пред самиот крај на натпреварот тие влетаа на теренот и буквално го запалија стадионот, односно столчињата на најпозната трибина на стадионот.

Hamburger SV – Borussia M,Gladbach 12.05.2018 | Pyro-Chaos , Randalieren

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s