Го магепса својот гол: Одбрани седум пенали за 21 минута

На средбата меѓу Скјерн и Мотор Запорожје се случи несекојдневен момент кој веројатно може да си најде свое место и во гинисовата книга на рекорди.

За период од 21 минута голманот на Скјерн, Србинот Тибор Иванишевиќ имаше неверојатен перформанс откако успеа да одбрани дури седум пенали. Тој самиот ги реши противниците и успеа да го однесе својот тим во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Откако ги одбрани првите три удари како да го магепса својот гол, а сигурно им го зголеми и притисокот на сите кои биеја понатаму. Инаку, билансот на пеналџиите на Мотор на овој дуел беше 1 гол од девет удари.

Како изгледаше да се шутираат пенали на Иванишевиќ може да се види во видеото во продолжение.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s