Ренова загуби на гостувањето на Чаир против Шкупи со 4-1, но единствениот гол што го постигна Фатјон Јусуфи беше вистинско ремек дело. Во стилот на Бразилецот Роналдо, кој своевремено додека играше во дресот на Барселона ја зема сам топката од своето поле, ги мина противничките фудбалери и постигна гол.

Слична акција успеа да направи и Фатјон Јусуфи. Тој ја освои топката во сопственото поле, во соло пробив дојде до 20 метри од голот на Шкупи, и ’распали’ постигнувајќи прекрасен гол.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s