Девојки и момци, интернет и ТВ публико, поради принципиелни несогласувања, Сезона 9 нема да се емитува повеќе на Телма. Им благодариме за досегашната супер соработка и до следната им посакуваме се најдобро. Ви благодариме и вам за еден тон пораки и јавувања од типот “Абе каде сте, зошто ја немаше епизодата” и слични. – објави тимот на “Еден на еден” на својот официјален ФБ профил откако емисијата неочекувано не беше емитувана на Телма минатата седмица.

Од сега, емисијата на Жаре ќе се емитува на Канал 5 телевизија, секоја недела во 18.50 часот.

Во првата емисија на Канал 5 гости ќе бидат актерите од македонската серија “Фамилијата Марковски” која по реакциите и критиката очигледно го завзема приматот на најдобра македонска серија снимена било кога.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s