После одличната соработка за хитот „Во тебе се гледам“, прилепското дуо „Сирилик“ уште еднаш ги здружи силите со извонредната Дина Јашари, а овој пат им се придружи и Иван Јованов (Ивајо). Станува збор за уште еден потенцијален хит, кој го носи насловот „Feel Like“, чија музика е дело на „Сирилик“ и Ивајо, а за стиховите и мелодиската линија на пеење се одговорни Дина и Бојан Трајковски од Ај кју.

Песната, заедно со видеото што го изработи Зоран Зонде Стојановски, е објавена на официјалниот канал на Јутјуб на бугарската CDeep Music.

Cyrillic & Iwayo ft. Dina – Feel Like

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s